nástroje

Naším hlavným partnerom je Chainsawbars.co.uk, ak máte záujem o niektoré produkty z ich veľkej ponuky, neváhajte nás kontaktovať. Pre našich Slovenských zákazníkov máme na všetok tovar v ich e-shope 5% zľavový kód.

Taktiež aj možnosť nakúpiť ich tovar priamo cez nás, k čomu potom poskytujeme doživotné poradenstvo zadarmo. V tomto prípade Vám odpadá strach zo zneužitia kreditnej karty ako aj prípadné poplatky (platba kartou, cez Paypal), stačí poslať peniaze priamo na náš účet v Tatra banke. Prípadne akceptujeme aj Bitcoin.

panther chainsaw mill

gáter na reťazovú pílu

Ecomill, Granberg, Panthermill, ... rôzny výrobcovia s rôznymi cenovými kategóriami jednotlivých modelov pojazdných gátrov na reťazové píly.

Vo svete pojazdných gátrov sa vyznáme, ak máte akékoľvek otázky neváhajte nás kontaktovať, s radosťou Vám poradíme.

chainsaw mill rail

koľajnice na prvý rez

Koľajnice z kvalitných hliníkových profilov poskytujú širokú škálu praktických možností uchytenia ku kmeňu a nekonečné rozširovanie do dĺžky ako aj šírky a na druhej strane skvelý pomer pevnosti a váhy.

S týmto systémom bude váš prvý rez po kratšom nastavení hladučký a rovný skoro ako z hoblovačky.

Najčastejšie sa používajú sekcie dĺžky 1,5 m čisto z praktických dôvod, aby sa zachovala najväčšia prednosť pojazdného gátra - mobilita.

Tieto sekcie sa dajú veľmi ľahko a rýchlo spájať na vytvorenie požadovanej dĺžky koľajníc na prvý rez, pre tvorbu čo najdlhšieho reziva.

Vieme ale ponúknuť akékoľvek dĺžky podľa Vašich potrieb.

chainsaw bar

píla a lišta s reťazou

Vhodný typ píly s najúčinnejšou lištou a správnou reťazou na pozdĺžny rez, všetky tieto veci je potrebné zladiť ak chcete čo najefektívnejšie pílenie reziva.

Nami odporúčaná reťaz na lišty do dĺžky 125cm je originálna Stihl PMX picco micro (3/8 LP), ktorá je spolu s tenkými (low profile) lištami značky GB arbortech najlepšou voľbou pre pozdĺžne pílenie.

Výsledkom je skvelá povrchová úprava hneď z píly ako aj ten najmenší úber/odpad (~8mm).