služby

Pílenie guľatiny na rezivo - ak máte na pozemku odumretý kmeň alebo starý strom odsúdený na vypílenie, je dobré pouvažovať ako ho zúžitkovať. Častokrát je veľká škoda dlhoveký strom odsúdiť do krbu ako palivové drevo, a väčšinou je to aj nevhodné pre samotný krb/piecku/kozub.

Ponúkame preto naše služby aby sa drevo z Vášho zaslúžilého stromu mohlo ďalej úctyhodne zúžitkovať, či už ako nábytok, ako stavebný materiál alebo ako iné doplnky, ďalšie výrobky, prípadne aj nástroje z dreva

Ak máte takýto strom o priemere aspoň 40 cm, ktorý je ešte v dobrom stave čo sa integrity dreva týka, neváhajte nás kontaktovať.

Váš strom spracujeme priamo na mieste čím Vám odpadnú náklady na prevoz ťažkých kmeňov tam a späť na bežnú pílu ako aj manipulácia ťažkými zariadeniami na Vašom pozemku. Dostaneme sa všade: strmé svahy, úzke cesty, malý priestor medzi budovami atď...

Výkup alebo bezplatné odpratávanie guľatiny - platí to isté čo v predošlom odseku, ale ak nemáte záujem o vlastné využitie Vášho dreva, s ktorým ste možno vyrastali a on Vám poskytoval tieň a čerstvý vzduch, nevadí! Veľmi radi Vaše kmene od Vás odkúpime alebo Vás zbavíme stromu/ kmeňa čo Vám zavadzia na pozemku.

Stačí ak nám na dole uvedený email pošlete fotky daného stromu/kmeňa a zopár detailov (druh, rozmery, kedy bol zrezaný,....) a my sa Vám ozveme.

Najväčší záujem máme o dub, čerešňu, orech, brest, gaštan jedlý ale nepohrdneme žiadnym pekným drevom, čím väčší priemer tým lepšie ! Ak je drevo netypické, plné hrčí prípadne s nádormi, tiež ním nepohrdneme.

Poradenstvo v oblasti pílenia guľatiny na rezivo, sušení dreva, nákupe správnych nástrojov a iných aspektoch spracovania dreva - stačí ak nás kontaktujete na jednom z dole uvedených kanálov a radi Vám poradíme.


Ak máte vážny záujem o výrobu vlastného reziva tak Vám ponúkame aj školenie správneho používania mobilného gátra a celého procesu tvorby použiteľného dreva.